Staniszkis krytykuje PiS: w owym czasie słowo w słowo się załamałam

Jadwiga Staniszkis nie wierzy, iż Rozporządzenie zaś Sprawiedliwość przejmie samodzielne rządy w Polsce. Kiedy mówi w rozmowie spośród tygodnikiem “wSieci”, Jarosław Kaczyński najprawdopodobniej wygra wybory, jednak nie stworzy rządu. Znana socjolog nie szczędzi podobnie gorzkich słów na materia polityki PiS. – Gdy czytałam rozmowa z wiceprezesem PiS Adamem Lipińskim, dosłownie się załamałam – stwierdza Podczas gdy podkreśla Staniszkis w rozmowie spośród tygodnikiem, spośród jej perspektywy w polityce nie chodzi o owo, ażeby zwyciężyć wybory, wszak żeby zamykać problemy. Wobec tego sugeruje, iż PiS, spośród pewnymi warunkami, powinno dodać otuchy odwołanie progu ostrożnościowego. Nie inaczej atoli się nie stało.
Znana socjolog wskazuje też, iż PiS aż do tej pory nie przedstawiło projektu, “jak pchnąć pewne sprawy do przodu”. – Podczas gdy w “Gazecie Wyborczej” czytałam wywiad z wiceprezesem PiS Adamem Lipińskim, dosłownie się załamałam. Nie chodzi przeciwnie o te koszmarne puszczanie oka, że będzie “IV Przystań RP” (w domyśle zamiast IV Rzeczypospolitej), pomimo tego o generalne unikanie wszystkiego, co mogłoby egzystować sztandarem jakiejś zmiany – mówi w rozmowie spośród braćmi Karnowskimi.

Jako najogromniejszy przeciwność partii Kaczyńskiego, Staniszkis wskazuje “rezygnację ze sztandaru walki z korupcją”, której zakres, zdaniem socjolog, jest “niewyobrażalna”. – W PiS słabnie wewnętrzna stanowczość aż do walki z korupcją. W takim razie to raczej zrzeczenie się, uznanie, iż są patologie, spośród którymi nie da się zwyciężyć – mówi.

Staniszkis krytycznie odnosi się dodatkowo do działań Donalda Tuska. Kiedy mówi, ów gracz polityczny w żadnym wypadku nie proszek charyzmy, oraz jego sukcesy wyborcze ówczesny spowodowane “zmęczeniem partią Kaczyńskiego”. Dodaje także, że politycy PO zdają sobie sprawę, że szef jest w celu nich obciążeniem.

Czy pod tego PiS ma szansę na samodzielną większość? Zdaniem Staniszkis, nie. – Na razie pełnia zmierza aż do sytuacji, w której Kaczyński wygrywa wybory, atoli nie formuje rządu. Zwłaszcza, że Tusk wprawnie nader z trudem zaczął napadać PSL, na różnych polach. Celem jest zepchnięcie tego ugrupowania u dołu progu wyborczego, by nie mogło wsiąść w przyszłym Sejmie w koalicję spośród PiS – mówi.

Socjolog, która w przeszłości nie kryła sympatii to partii Kaczyńskiego, tygodnikowi “wSieci” mówi również, że wcześniejszy premier musi “przełamać siebie” natomiast odciągnąć do partii ludzi, którzy od momentu niego odeszli. – Dziś owo partia zanadto wyjałowiona, brakuje osobowości, młodości natomiast energii – mówi. Gdy dodaje, wypada ją odmłodzić oraz zdynamizować.

This entry was posted in Dirty Hippie Radio. Bookmark the permalink.

Comments are closed.

?>

Dirty Hippie Radio, LLC